Зберігання чаю у домашніх умовах

22.02.18

«Ви не залишаєте відкорковане вино відкритим протягом тижня в очікуванні того, що через 7 днів воно залишиться придатним для вживання. Так чому ж ви можети припустити те, що чай, який неправильно зберігається, через деякий час, залишиться смачним? »

 

Це порівняння, яке Брайан Кітінг описує у своїй недавній книзі «Як приготувати чай: наука за листом», вплинуло на те, щоб допомогти сучасному українському читачеві зберегти хороший чай в домашніх умовах.

 

ТЕРМІНИ ЗБЕРІГАННЯ ЧАЮ

Якісний і правильно упакований чай має термін зберігання в три роки. Однак, якщо Ви купили хороший чай і він правильно зберігається, термін його вживання можна продовжити. Але, як і в більшості правил, є винятки. Деякі чаї залишаються свіжими, смачними і ароматними, не втрачаючи своїх смакових якостей набагато довше. А є і випадки, коли все відбувається з точністю до навпаки. Це наслідок того, наскільки якісний чайний лист був обраний чайною компанією, в яких умовах чай зав'ялюють, скручують, ферментують і сушать. Так само, основними факторами, які впливають на якість продукту, є умови, в яких чай сортується в залежності від його виду, змішується, та які ароматизатори у нього додаються (натуральні чи хімічні), якість упаковки виробника, умови зберігання постачальником на складі і ін. Як правильно обрати чай високої якості Ви можете прочитати у цій статті.

 

ЯК ПРАВИЛЬНО ЗБЕРІГАТИ ЧАЙ

Зберігання чаю може бути дуже простим. Якщо ви зберігаєте чай в герметичному контейнері, а потім зберігайте контейнер в темному прохолодному сухому місці, без сильних запахів, ви, швидше за все, будете його споживати довше, перш ніж почнете помічати будь-яке погіршення аромату або смаку. Так давайте заглянемо трохи глибше, у саме чайне сховище. Це хороший привід розкрити для себе усі помилки зберігання «імператорського напою». Можливо, Ви зламаєте свої стереотипи.

Коли ми говоримо про погіршення стану чаю, що ми маємо на увазі? В основному, це зміни зовнішнього вигляду чаю (прояв цвілі, зміна кольору та ін.), його аромату, смаку. Відбуваються вони поступово, і проявляються через порушення всього 6 правил зберігання чаю. Давайте розглянемо кожне з них:

 

1. Герметичність упаковки.

 

Хороший чай залишається таким, якщо не порушується герметичність упаковки. Зрозуміло, чай повинен бути спочатку герметично упакований виробником. Однак, перед вживанням Ви відкриваєте упаковку, тим самим дозволяєте кисню надходити у її вміст. Таким чином, починає відбуватися процес окислення чаю. Окислення згодом негативно впливає на аромат, смак і колір чайної композиції. Тому варто подбати про те, щоб Ваша упаковка, в якій Ви зберігаєте улюблений напій, завжди була закрита і перешкоджала потраплянню в неї повітря.

 

2. Геть теплі місця!

 

Тепло прискорює окислення (тепло також використовується для запобігання окислення, але це вже інша історія). Найважливіше, що слід пам'ятати при виборі місця для зберігання чаю, це те, що температура повинна відповідати нормі 17-20 ° С. Так само, слід зауважити, що не варто купувати чай, навіть хорошої якості, в теплу пору року в місцях, де не дотримується умови його зберігання, так як це може вплинути на свіжість продукції та її терміни придатності.

 

3. Зберігаємо чай далеко від світла.

 

Викликане світлом пошкодження надає чаю металевий аромат. Тому, у виборі хорошої ємності для зберігання чаю, уникайте скляних банок, прозорих пластикових контейнерів і целофану. Кращий варіант збереження - жерстяна банка в поєднанні з упаковкою, яка містить алюмінієву фольгу. Таким чином, Ви максимально запобігаєте потенційному потраплянню сонячного світла в чай, а також уникаєте впливу на нього інших факторів.

 

4. Сторонній запах - ворог для чаю!

 

Листя чаю є абсорбентом, тобто поглинає усі запахи, що його оточують. Для чайної індустрії це добре тим, що можна створити різноманітність смаків для покупців, додавши до чаю квіти жасмину, або ароматизувати його натуральною олією бергамоту. Однак ці якості чаю можуть викликати небажані смакові відчуття при чаюванні, якщо Ваш чай зберігається там, де присутні різноманітні запахи. Це не тільки означає, що потрібно уникати місць скупчення ароматів, а й ретельно підходити до вибору самого контейнера, в якому Ви вирішили зберігати чай. Він повинен бути ідеально чистим.

5. Уникайте вологи.

 

Чай гігроскопічний. Листя чаю сприйнятливі до утворення у ньому цвілі і поглинають вологу з повітря. Не варто зберігати чай в місцях з підвищеною вологістю. Наприклад, такими місцями можуть бути сирі стіни,  кухонна плита, раковина, місця скупчення цвілі і т.д. Вибирайте сухі місця для зберігання чаю, але не забувайте про правило №1.

 

6. Чим більше - тим краще.

Чай краще зберігати у великій кількості. Майже порожня герметична посудина, з крихітною кількістю чаю на дні, піддається впливу на нього зовнішніх факторів швидше, ніж ємність, що повністю заповнена чаєм. Щоб смачний чай радував Вас довше, наповніть свою упаковку якомога більшою кількістю чаю, струсіть її, щоб чай рівномірно розподілився у просторі, потім заповніть її ще трішки.

 

NEWBY СТВОРЕНО ДЛЯ ТОГО, ЩОБ ВИ БУЛИ ЗАДОВОЛЕНІ!

 

Компанія Newby робить все, щоб забезпечити чудову якість своєї продукції, тим самим пропонуючи своїм клієнтам випити чашечку найкращого чаю. Процес контролю якості починається ще на стадії відбору чаю - Newby відбирає лише той чай, який був зібраний в найбільш оптимальний період збору врожаю - «Prime-Time», на кращих плантаціях. Свіжість чайного листя зберігається за допомогою сучасного обладнання, яке використовується на власному виробництві компанії.

 

Кожна поставка чаю перевіряється професійним Tea-тестером, на відповідність всіх якісних характеристик. Цей майстер-віртуоз створює незабутні купажі, які після дегустації власником компанії, Нірмалом Cетхія, можуть бути представлені в лінійці продукції Newby. Так само, варто відзначити, що вся продукція компанії регулярно проходить кілька етапів контролю якості, починаючи з перевірки сировини і закінчуючи готовим продуктом.

 

Всі чаї Newby упаковуються в алюмінієву фольгу, щоб максимально зберегти свіжість і аромат чайного листа.

 

Продукція Newby щорічно стає переможцем в найпрестижнішому конкурсі Global Tea Championship, і по сьогоднішній день є найбільш титулованою чайної компанією в світі.

 

У лінійці продукції Newby Ви можете знайти свій улюблений елітний чорний, зелений чай, Улонг або Пу Ер. Серед аксесуарів, Ви можете знайти баночки для зберігання чаю або підібрати якісний чайний посуд. Якщо ж Ви готуєтеся до свят, корпоративів або просто бажаєте зробити близьким щось приємне - до Вашої уваги представлені елегантні та вишукані подарункові набори від Newby.

Купити чай, аксесуар або подарунковий набір Ви можете, перейшовши за посиланням.

Поделиться

Недавно просмотренные новости